The CS20 Collection — CS2-skins — Skinory
The CS20 Collection

The CS20 Collection

17 skins Udgivet2019 Ude af drop siden2025 SpilversionCS:GO

Udgivet 14. oktober 2019 til CS:GO. Indeholder 17 skins — fra “Mil-Spec” til “Covert”. Dens case, CS20 Case, røg ud af den ugentlige drop-pool i 2025: den dropper ikke længere efter kampe, så casen og dens skins købes på markedet eller fås ved handel.

Kollektionens flagskibe er AWP | Wildfire, FAMAS | Commemoration, MP9 | Hydra. Priserne starter ved €0.36, og et komplet sæt af alle genstande koster omkring €262.12.

Kort fortalt

Drop-status
Ude af drop siden 2025
Udgivet
14. oktober 2019 · CS:GO
Sjældenheder
Covert ×2 · Classified ×3 · Restricted ×5 · Mil-Spec ×7
Kilde
Case
StatTrak™
17 / 17
Billigste skin
SCAR-20 | Assault €0.36 · FN
Dyreste skin
AWP | Wildfire €128.19 · FN
Fundet: 17

Covert

2
ST
AWP | Wildfire — CS2-skin
AWP
Wildfire
FN €128.19
ST
FAMAS | Commemoration — CS2-skin
FAMAS
Commemoration
FN €49.12

Classified

3
ST
MP9 | Hydra — CS2-skin
MP9
Hydra
FN €35.52
ST
AUG | Death by Puppy — CS2-skin
AUG
Death by Puppy
FN €7.08
ST
P90 | Nostalgia — CS2-skin
P90
Nostalgia
FN €6.93

Restricted

5
ST
P250 | Inferno — CS2-skin
P250
Inferno
FN €6.16
ST
MP5-SD | Agent — CS2-skin
MP5-SD
Agent
FN €4.32
ST
UMP-45 | Plastique — CS2-skin
UMP-45
Plastique
FN €3.26
ST
Five-SeveN | Buddy — CS2-skin
Five-SeveN
Buddy
FN €3.01
ST
M249 | Aztec — CS2-skin
M249
Aztec
FN €2.27

Mil-Spec

7
ST
Glock-18 | Sacrifice — CS2-skin
Glock-18
Sacrifice
FN €5.99
ST
FAMAS | Decommissioned — CS2-skin
FAMAS
Decommissioned
FN €3.36
ST
Tec-9 | Flash Out — CS2-skin
Tec-9
Flash Out
FN €2.96
ST
MAC-10 | Classic Crate — CS2-skin
MAC-10
Classic Crate
FN €1.98
ST
Dual Berettas | Elite 1.6 — CS2-skin
Dual Berettas
Elite 1.6
FN €0.83
ST
MAG-7 | Popdog — CS2-skin
MAG-7
Popdog
FN €0.76
ST
SCAR-20 | Assault — CS2-skin
SCAR-20
Assault
FN €0.36
Gennemsnitspris for kollektionens skins

Ofte stillede spørgsmål

Hvor mange skins er der i The CS20 Collection?

The CS20 Collection indeholder 17 skins, fra sjældenheden “Mil-Spec” til “Covert”. Den fulde liste med priser er på denne side.

Hvornår udkom The CS20 Collection?

The CS20 Collection udkom 14. oktober 2019 til CS:GO.

Er The CS20 Collection stadig i CS2’s drop-pool?

Dens case, CS20 Case, røg ud af den ugentlige drop-pool i 2025: den dropper ikke længere efter kampe, så casen og dens skins købes på markedet eller fås ved handel.

Hvordan får jeg skins fra The CS20 Collection?

Disse skins dropper fra “CS20 Case” og handles frit på markedspladser og Steam Market — det er som regel billigere at købe en skin direkte end at åbne cases.

Findes skins fra The CS20 Collection i StatTrak™ eller Souvenir?

17 skins har en StatTrak™-version. Ingen har en Souvenir-version.

Hvad er den billigste skin i The CS20 Collection?

Lige nu er SCAR-20 | Assault (Factory New) billigst til €0.36; priserne opdateres cirka hver time.

Hvad er den dyreste skin i The CS20 Collection?

Lige nu er AWP | Wildfire dyrest — fra €128.19. Dernæst kommer FAMAS | Commemoration, MP9 | Hydra; priserne opdateres cirka hver time.

Hvad koster alle skins i The CS20 Collection?

Et komplet sæt af 17 prissatte skins koster i øjeblikket omkring €262.12; enkelte genstande koster mellem €0.36 og €128.19 til de bedste markedspriser.